II miejsce w Gminnych Mistrzostwach Piłki Nożnej

 

Gratulujemy historycznego II miejsca drużyny reprezentującej naszą szkołę na Gminnych Mistrzostwach w Piłce Nożnej.

Skład drużyny:

Patryk Sojka (kapitan), Jakub Zając (bramkarz), Nathan Jonda, Mateusz Małyszko, Piotr Wieczorek, Jakub Jonda, Marek Wrzecion, Daniel Ciepla.

Trener - Paweł Kuczara

Gratulacje!

1913213_10204747728083047_3824357233315675087_o.jpg

II miejsce Kuby Zająca w powiatowym konkursie plastycznym


Kuba (uczeń klasy V), który wygrał już niejeden konkurs plastyczny, odniósł kolejny sukces! Zajął drugie miejsce w konkursie pt. "Tutaj Plastuś mieszka i przyjaciół reszta". 

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV - VI powiatu gliwickiego. Organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Zadaniem uczestników było wykonanie piórnika - mieszkania dla Plastusia i jego przyjaciół - z kartonu lub plastiku. Wszyscy cieszymy się z sukcesu Kuby i gratulujemy mu talentu i pomysłowości! :)

20140905_124811.jpg

Wojewódzki konkurs "Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny"

W wojewódzkim konkursie plastycznym ”Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny” pod patronatem ks. biskupa gliwickiego Jana Kopca,  do którego zgłoszono ponad 250 prac w różnych kategoriach, dwóch uczniów naszej szkoły odniosło fantastyczny sukces!

Jakub Zając (kl. IV) - I miejsce w kategorii klas IV - VI

Sandra Różańska (kl. V) - II miejsce w kategorii klas IV - VI


Serdecznie gratulujemy Kubie i Sandrze!

I Gminny Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych

 

11 kwietnia 2014 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sośnicowicach odbył się I Gminny Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych zorganizowany przez naszą szkołę.

W konkursie tym brało udział 9 uczniów naszej szkoły, a trójce z nich udało się odnieść duży sukces.

Krzysztof Urbanek i Rafał Marcalik (kl. VI) - I miejsce w Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych

Klaudia Ernest (kl. VI) - wyróżnienie i nagroda specjalna w Konkursie piosenki anglojęzycznej

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

DSC01702.JPG

Gminny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich

 

Martin Wrzecion, Emilka Dyszka i Wiktoria Król zajęli 2 miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym Klas Trzecich, który odbył się 26 marca 2014r. w Szkole Podstawowej w Sierakowicach. Uczestnicy konkursu wraz z kibicami wykonywali różnorodne zadania z trudnościami ortograficznymi – uzupełniali luki w tekście, rozwiązywali krzyżówki, zagadki, rebusy, tworzyli wyrazy z określonych liter.

Gratulacje!

c87666dda47e9ef3a56787453dbd7d3f.jpg


20 marca w Gimnazjum w Sośnicowicach odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Świetnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.

Emilka Dyszka z klasy III (III miejsce) zauroczyła jurorów recytacją wiersza M. Strzałkowskiej „Kosze pełne snów” i fragmentu opowiadania I. Landau „Superdziadek”.                                          

Krzysiu Urbanek z klasy VI (wyróżnienie) zaprezentował wiersz D. Wawiłow „Szybko” oraz fragment książki R.Goscinny i J.J.Simpe „Mikołajek ma kłopoty”. Oryginalna  interpretacja prozy podbiła serca całej komisji konkursowej.

Emilka i Krzysiu zakwalifikowali się do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Toszku, który odbędzie się  15 kwietna 2014r. Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy, a Emilce i Krzysziowi życzymy sukcesów na etpaie powiatowym.

W II Międzyszkolnym Konkursie Ładnego Pisania uczennica klasy III naszej szkoły - Emilia Dyszka

zdobyła Tytuł Mistrza Ładnego Pisania w kategorii Skryba.

Gratulujemy!

DSC01155.JPG

Uczennica klasy V Martina Brzenczek została wicemistrzynią ortografii gminy Sośnicowice w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez naszą szkołę. Konkurs odbył się 20 lutego 2014 r.

DSC00988.JPG

Martinie oraz pozostałym laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Z przyjemnością informujemy, że dwóch uczniów naszej szkoły odniosło znaczący sukces w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI w kategorii języka angielskiego. Konkurs odbył się w listopadzie 2013 r.

Piotr Wieczorek (kl. V) - miejsce 9, wyróżnienie

Marlena Paszula (kl. V) - miejsce 5, dyplom laureata i nagroda książkowa

marlena_i_piotrek.jpg

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.