PÓŁKOLONIE LATO 2019

W drugim tygodniu wakacji w Szkole Podstawowej w Kozłowie zostały zorganizowane „Letnie półkolonie” dla uczniów z Kozłowa i Łan Wielkich. Tegorocznym letnim półkoloniom przyświecało hasło: „Aktywnie – to znaczy zdrowo”.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miejskiego w Sośnicowicach promującego program profilaktyki AA na uczniów czekało wiele atrakcji.

W pierwszym dniu półkolonii pojechaliśmy na Krytą Pływalnię „Aquarius” w Zabrzu. Uczniowie, pod czujnym okiem ratowników, miło spędzili czas pływając w basenie. Zarówno młodsi, jak i starsi skorzystali ze wszystkich atrakcji basenu.

We wtorek udaliśmy się do sali zabaw „Dżungla” w Rybniku. Na dzieci czekały atrakcje w postaci zjeżdżalni, huśtawek, basenów  z piłeczkami oraz dmuchańców do skakania.

W trzecim dniu wypoczynku również nie zabrakło atrakcji. Wyjechaliśmy do Parku Miniatur w Olszowej. Zwiedziliśmy Park Miniatur, następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Część uczniów udała się na warsztaty pt.: „Od ziarenka do bochenka”. Podczas warsztatów uczniowie dekorowali ciastka i wysłuchali prelekcji na temat zbóż i innych roślin. Druga grupa udała się do Parku Linowego. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek.

W kolejnym dniu udaliśmy się do Centrum Popularyzacji Nauki w Gliwicach. Tam czekały na nas warsztaty na Wydziale Fizyki oraz Geologii i Górnictwa Politechniki Śląskiej.

W piątek przyszedł czas na rozwijanie zainteresowań plastycznych i sportowych. Uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktyczno – wychowawczych. Podczas tych zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt.: „Aktywnie – to znaczy zdrowo”. Następnie udaliśmy się na boisko, tam odbyły się rozgrywki sportowe.

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Sośnicowicach za dofinansowanie półkolonii.

 

Kierownik: Michał Nowrot

Opiekunowie:
Klaudia Rusnarczyk

Klaudia Buchta

Dariusz Łabaj

 

IMG_6742_a.jpg

IMG_6963_a.jpg

IMG_7069_a.jpg

IMG_7075_a.jpg

IMG_7206_a.jpg

IMG_7416_a.jpg

IMG_7472_a.jpg